תוכנית חד 2020
לא מפספסים הזדמנות

"עיר ימים" – צמד מילים שבעלי רקע היסטורי בעולם הנדל"ן מזהים מיד מפרויקט עיר ימים בנתניה. לחלק מהמשקיעים, אלו שבחרו להשקיע את כספם בפרויקט, מילים אלו מעוררות תחושות חיוביות אודות ההצלחה האדירה שפרויקט זה גרף; ולחלק מהמשקיעים, אלו שבחרו 'לדלג' על פרויקט זה, מילים אלו מעוררות תחושת החמצה על ההשקעה שהתפספסה. אז אם אתם לא רוצים לטעות היכן שמשקיעים אחרים טעו – תוכנית חד/2020 (המוכר גם בשמו 'רובע הים חדרה/ עיר ימים חדרה') הוא הזדמנות מושלמת להשקעה נבונה!

מצב הקרקע: תוכנית חד/2020 רובע הים חדרה

מבחינת מצב הקרקע, נכון להיות הקרקע מופשרת כחלק מתוכנית המתאר של העיר חדרה חד/2020 ומיועדת לבנייה. העובדה שהקרקע כבר מיועדת לבנייה יחד עם המיקום המדהים שהיא מביאה איתה משפיעים בצורה ישירה על שווי הקרקעות השונות במתחם. אם לוקחים את כל הנתונים הללו יחד ומבינים שמדובר בפרויקט עם סטטוס תכנוני מתקדם, קרבה לעורקי תנועה מרכזיים, קרבה לחוף הים ואיכות חיים בלתי מתפשרת, רואים בבירור שמדובר בהשקעה מדהימה שעתידה להניב רווחים משמעותיים ככל שהפרויקט יתקדם.

חד/2020 איכות חיים ברמה הגבוהה ביותר

בשנים האחרונות אזור מערב חדרה הפך להיות אחד האזורים המבוקשים ביותר במדינת ישראל. האמת היא שיש לכך סיבות טובות. מערב חדרה זוכה ליתרונות רבים: איכות חיים ברמה הגבוהה ביותר, הן מבחינת אוכלוסייה והן מבחינת קרבה לים, וכמובן – נגישות וקרבה לצירי תנועה משמעותיים ומרכזיים. אם לא די בכך, לאורך חוף הים של העיר חדרה עתידים לקום פרויקטים יוקרתיים עבור דירות נופש, ובחופים עצמם מתנהלות פעילויות ימיות רבות ומגוונות, שאת חלקן מפעילים מועדוני גלישה ושיט הפועלים בחוף.

שכונה משלבת מגורים, פנאי ועסקים

קרקע פרטית במקום

האזור ייהנה מגישה ישירה לעורקי התחבורה הראשיים

דחיפה וקידום מטעם העירייה – תוכנית חד/2020

אחת השאלות הראשונות של כל משקיע מתעניין היא: האם העירייה או המועצה המקומית מקדמת את הפרויקט? השאלה הזו חשובה מאין כמותה, שכן השקעות שאופיין הוא לטווח ארוך דורשות הרבה אישורים ומסמכים בדרך. מטבע הדברים כל אישור ומסמך כזה, בייחוד בתוכניות ענק כמו בעיר הימים חדרה, זוקקים זמן המתנה רב. מה יכול לקדם את הליך האישורים עד הפשרת הקרקע והתחלת הבנייה? צדקתם, דחיפה מגוף רשמי וגדול כמו עירייה.

אז בכל מה שקשור להיבט זה בפרויקט רובע הים חדרה, אתם יכולים להיות רגועים. ראש העיר, מר צביקה גנדלמן, רואה במערב העיר יעד אסטרטגי ומשמעותי שיקדם את העיר בצורה משמעותית ויציב אותה כאחת הערים האטרקטיביות בישראל. מלבד זאת כדאי לדעת שרובע הים מכיל בתוכו את מתחם אנרג'י פארק – מתחם ענק ומדהים של מסחר ועסקים שעתיד לשלב עירוב שימושים, מלונאות, דירות קטנות ודיור מוגן. מבחינת מיקום המתחם שוכן בקרבה למקום בו הייתה בעבר המעברה 'אגרובנק' ובכך הוא מהווה עוגן כלכלי יציב לעיריית חדרה.

כמה נתונים על תכנית חד 2020

לאחר סקירה מתומצתת אודות מהות הפרויקט והדחיפה שהוא מקבל מגורמים רשמיים, בואו נציג כמה נתונים על היקף הבנייה והתוכניות של הפרויקט.

למעשה פרויקט רובע הים חדרה – תוכנית חד 2020 עתיד להציב שכונת מגורים המונה כ-10,000 יח"ד חדשות שעתידות להוסיף לעיר חדרה מספר עצום של תושבים המוערך בכ-35,000 תושבים חדשים, זאת מלבד הפארק האזורי בהיקף של 600 דונם ו-1,400 חדרי מלון שעתידים לקום בעיר. נכון להיום עיריית חדרה אישרה סכום של 8,000,000 ₪ לטובת פיתוח המתחם המשתרע על כ-2,600 דונם. יש לציין שהמתחם הנ"ל כלול בתוכנית רובע הים חדרה – תוכנית חד/2020.

כיום רצועת החוף הנמצאת בצפון מערב העיר חדרה הפכה להיות אחת הרצועות המבוקשות ביותר בישראל לבנייה. לא לחינם באזור זה מתוכננת בנייה מסיבית למלונאות, מגורים, מסחר וטיילות – על פני כ-2,000 דונם (!). בכך מערב חדרה תהפוך באופן רשמי לאחד האזורים האטרקטיביים ביותר בישראל, הן מבחינת קרבה לעורקי תנועה מרכזיים לצפון ולדרום, והן מבחינת איכות חיים בלתי מתפשרת.

Shape
רובע הים חדרה
Shape

תוכנית חד 2020 – תשואות וחיסכון במקום אחד

אחד העקרונות המשמעותיים ביותר בעולם השקעות הנדל"ן הוא, שככל שהכניסה להשקעה מוקדמת יותר – הרווחים שיהיו למשקיע עם התקדמות הפרויקט יהיו גבוהים יותר. הסיבה לכך היא ברורה: משקיעים אוהבים לראות את הנכס בעיניים ולגרוף רווחים מידיים. אולם מי שבנוי לריצה למרחקים ארוכים ומחפש את הרווחים הגדולים, ולאו דווקא המהירים, יוכל לגלות שבתוכנית חד 2020 גלום אוצר גדול.

מלבד נושא התשואות ממנו ייהנו המשקיעים, רכישת קרקע במתחם תזכה אותם בחסכונות מהותיים, הן מבחינת עלות הדירה והן מבחינת הוצאות מס רכישה. 

כניסה מוקדמת להשקעה מבטיחה – תוכנית חד 2020

בתקופה בה מגמת המחירים בשוק הנדל"ן נמצאת בעלייה, כמעט כל דג שתוציאו מבריכת הנדל"ן יהיה שווה זהב. כאשר מדובר על פרויקט רובע הים חדרה – הדברים נכונים כפליים. כשבוחרים פרויקט להשקעה חשוב לבחון היבטים רבים: מיקום, קרבה לצירי תנועה מרכזיים, אוכלוסייה, פיתוח סביבתי, מגרשי ספורט, מתחמי מסחר ובילוי ועוד. והאמת היא שבכל ההיבטים הללו תוכנית חד/2020 פשוט עומדת בהצלחה מרובה.

לא לחינם מכלול הנתונים הללו הופך את רובע הים חדרה למוקד עלייה לרגל עבור משקיעים רבים. משקיעים שזיהו את הפוטנציאל העצום שגלום בפרויקט שנמצא בקו ראשון לים בחרו להיכנס להשקעה, שעה שהמחירים עדיין נמוכים יחסית. ברור לכל כי אם קצב ההתקדמות של התוכנית ימשיך להיות כפי שהוא היום, גובה מחיר הכניסה להשקעה רק יטפס ויעלה, והמשקיעים שכבר נכנסו לפרויקט – יבינו שכל יום שנכנסו להשקעה קודם היה שווה נתח כלכלי משמעותי.